Siatki asekuracyjne, siatki bezpieczeństwa

siatka asekuracyjna
siatki asekuracyjne w parku linowym

Siatki asekuracyjne, zabezpieczające.

Siatki asekuracyjne, które Państwu oferujemy mają szerokie zastosowanie w budownictwie oraz pracach montażowych na wysokościach. Jest to bardzo skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie problemu ochrony pracy osób, które pracują na wysokościach. Siatki bezpieczeństwa są również doskonałym zabezpieczeniem przed spadającymi z wysokości przedmiotami.
Siatki bezpieczeństwa aby najlepiej spełniały swoje zadanie muszą być odpowiednio dobrane. Nasza firma sprzedaje wszystkie dostępne na rynku typy siatek bezpieczeństwa, wszystkie zgodne z najwyższymi normami europejskimi PN-EN 1263-1

System V (ochrona typu pionowego)

Jest to siatka bezpieczeństwa wzmocniona linką na brzegach, do zamontowania w pionie na wspornikach typu wysięgnikowego (szubienice). Wsporniki wykonane są z wysokiej jakości profili stalowych, które mogą również służyć jako słupek do mocowania barierek na niższych kondygnacjach. Siatki bezpieczeństwa typu V są wykorzystywane w celu zapobiegania przed upadkiem z wysokości podczas pracy szalowania i zbrojenia na najwyższych kondygnacjach, tam gdzie nie można jeszcze zainstalować balustrady.

System T (ochrona typu poziomego)

Jest to siatka bezpieczeństwa montowana do poziomych wsporników metalowych, najczęściej mocowanych do niższej kondygnacji tworząc swego rodzaju „miskę” wyłapującą. Siatka ta zabezpiecza osoby pracujące przy krawędziach budynku, tam gdzie nie zamontowano balustrady.

System U (ochrona typu pionowego)

Jest to siatka mocowana do konstrukcji podtrzymującej (balustradowa), do słupków pionowych montowanych na krawędziach poziomów roboczych znajdujących się na wysokości, dachów, stanowi doskonałe wypełnienie barierek ochronnych. Siatki typu U zapobiegają upadkom ludzi i przedmiotów z niezabezpieczonych krawędzi takich jak dachy, schody, windy, platformy robocze.

System S (ochrona typu poziomego)

Jest to siatka bezpieczeństwa stosowana w układzie poziomym ze wzmocnionymi brzegami liną krawędziową do zabezpieczeń powierzchni wewnątrz obrysu obiektu budowlanego. Siatka według norm powinna mieć powierzchnię minimum 35 metrów kwadratowych, krótszy bok powyżej 5 metrów. Rekomenduje się również stosowanie kwadratowych oczek w tego typu siatce, co znacznie ułatwia jej montaż. Siatki bezpieczeństwa system S są głównie stosowane przy zabezpieczeniu prac dachowych, prac na konstrukcjach szkieletowych hal, zabezpieczeniu otworów w stropach budynków, budowie mostów i wiaduktów oraz ochrony szyb budynków.

Realizacje

Dostępne elementy

siatka na piłkołap

Siatki na piłkochwyty
rozmiary oczek: 2,5×2,5 cm, 4×4 cm, 4,5×4,5 cm, 8×8 cm
grubości sznurka: 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm

slupy do piłkochwytów

Słupy
wysokość: 4, 5, 6, 7, 8 m
przekrój okrągły: ∅60 mm, ∅76 mm
przekrój kwadratowy: 80×80 mm
materiał: stal cynkowana malowana proszkowo lub aluminium

akcesoria

Akcesoria montażowe
linki stalowe ocynkowane i w otulinie PCV: ∅3 mm, ∅4 mm, ∅5 mm
Śruby oczkowe hak-oko, zaciski do linek stalowych, karabińczyki

ZAPYTAJ O WYCENĘ ►

ZAPYTAJ O WYCENĘ ►