Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Jak montować piłkochwyty?

Jak montować piłkochwyty?

Bramki i piłkochwyty – kluczowe na boisku sportowym

Nieważne, czy przygotowujemy do użytku boisko do piłki nożnej, szkolną salę gimnastyczną czy halę sportową, muszą się tam znaleźć pewne stałe elementy – bramki wyłapujące gole, a także odpowiednio wyrysowane linie oraz piłkochwyty złożone z wysokiej jakości siatek. Bez nich trudno byłoby mówić o komforcie gry czy prawidłowym jej przebiegu.

 

Warto przyjrzeć się szczególnie jednej kwestii, a mianowicie konieczności montowania piłkochwytów, które sprawdzają się w roli częściowego ogrodzenia boiska, ale nie tylko. Pełnią one znacznie ważniejszą funkcję, bo związaną z bezpieczeństwem samych uczestników wydarzenia sportowego, jak i okolicznych obiektów. Te siatki zawieszone na wysokich słupach niejednokrotnie ochroniły szyby w budynkach lub samochodach znajdujących się w okolicy boiska.

 

Piłkochwyty są więc niezbędne dla prawidłowego i przede wszystkim bezpiecznego funkcjonowania obiektu sportowego.

Najważniejsze pytanie – jak montować piłkochwyty? Niezbędne elementy

Kiedy decydujemy się na montaż piłkochwytów, chcemy, aby były one przede wszystkim stabilne – wówczas spełniają swoją funkcję, chroniąc znajdujące się w pobliżu boiska osoby oraz inne obiekty przed niespodziewanym uderzeniem piłki. Oczywistym jest, że do stworzenia tego ochronnego ogrodzenia niezbędne są dobrej jakości siatki sportowe. Jednak poza nimi trzeba zaopatrzyć się także w inny kluczowy element.

 

Aby konstrukcja ta była odpowiednio stabilna, do montażu niezbędne będą stalowe, wysokie słupy do piłkochwytów. Dzięki nim możliwe jest właściwe naciągnięcie siatki na piłkochwyt, co ma niebagatelne znaczenie dla użytkowników obiektu sportowego. Przekłada się to bowiem zarówno na trwałość tego typu ogrodzenia, jak i pośrednio na kwestię bezpieczeństwa oraz płynności gry. W jaki sposób?

 

Jakość materiału, z jakiego wykonana jest siatka, a także stalowych słupów i finalnie odpowiedni sposób montażu piłkochwytu mają duży wpływ na to, czy całość będzie optymalnie naciągnięta i sprężysta – tym samym, czy piłka zostanie „złapana”, czy może będzie odbijać się z impetem od siatki. Bardziej pożądana jest pierwsza sytuacja, ponieważ piłka nie „odskakuje” wtedy na boki, co umożliwia sprawne wznowienie gry z miejsca, w którym doszło do jej spauzowania.

Komu zlecić montaż piłkochwytów?

Samodzielny montaż piłkochwytów może być małym wyzwaniem – im większy obszar ogrodzenia jest do wykonania, tym trudniej wykonać to w pojedynkę. Z pewnością z pomocą osób doświadczonych – takich jak specjaliści z firmy Siatki-Kramer.pl – cała praca przebiegnie znacznie szybciej, a ponadto zyskamy pewność poprawnego złożenia i funkcjonowania konstrukcji.

 

Warto również zwrócić uwagę na to, że siatki na piłkochwyty należy dostosować do danej dyscypliny sportowej. Inna będzie odpowiednia na korty do gry w tenisa czy też w przypadku boisk szkolnych i orlików. Odmienny rodzaj sprawdzi się na lodowisku, a jeszcze inny piłkochwyt będzie wymagany w pozostałych obiektach sportowych. W tym doborze również mogą pomóc eksperci, którzy mają za sobą wiele lat doświadczenia w branży.

 

Można więc wysnuć wniosek, że – ze względu na odpowiedzialność, jaka się z tym wiąże – montaż siatek do piłkochwytu powinno się zlecić osobie, która potrafi zrobić to poprawnie. Profesjonalista ze sklepu Siatki-Kramer.pl będzie wiedział, w jakich odległościach rozstawić słupy oraz jak naciągnąć siatki (w końcu nie mogą być one ani zbyt napięte, ani zbyt luźno zamocowane). W razie pytań i chęci skorzystania ze wsparcia naszych ekspertów zapraszamy do kontaktu – zadzwoń na nr telefonu: 604 127 881.

Czym kierować się przy wyborze siatki na piłkochwyt?

Jak wiadomo, siatka musi być dostosowana do dyscypliny sportowej, ale to nie jest jedyny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. Istotą w wyborze siatek sportowych do montażu piłkochwytów jest ich jakość. Warto wybierać produkty ze sprawdzonego źródła, od polskiego producenta, spełniające normy unijne, które często posiadają potwierdzające ich bezpieczeństwo certyfikaty.

 

Wybór mocnego i wysokogatunkowego zabezpieczenia, np. wykonanego z wytrzymałego polipropylenu, to podstawa. To właśnie dobry materiał daje gwarancję, że siatki na piłkochwyty będą służyły przez długie lata, pozostając przez cały czas wysoce odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne (takie jak deszcz, mróz, skrajne temperatury) czy intensywne promieniowanie słoneczne. Warto również skonsultować ze specjalistami polecanego sklepu inne parametry, które powinna posiadać idealna siatka, takie jak np. wielkości oczek itp.

Po co montuje się siatki na piłkochwyty?

Cel montażu siatek na piłkochwyty jest oczywisty i został już wyjaśniony na początku wpisu. Mają one przede wszystkim chronić obiekty znajdujące się blisko boiska czy hali przed uszkodzeniem na skutek uderzenia piłką. Gdyby obszar gry, szczególnie ten za bramkami, nie był ogrodzony, wówczas mocno wykopnięte piłki z łatwością wylatywałyby poza jego obręb i powodowałyby znaczne szkody w najbliższym otoczeniu – co zresztą w poprzednich latach zdarzało się bardzo często. Jednak wraz z chwilą znalezienia rozwiązania w postaci siatek i słupów umożliwiających postawienie piłkochwytu – szkody te zostały znacząco zminimalizowane, a gra na boisku zrobiła się znacznie bardziej komfortowa i płynniejsza.

 

Obecnie trudno wyobrazić sobie boisko sportowe, które nie byłoby wyposażone w taką zabezpieczającą siatkę. Wiele osób podkreśla, że służy ona ochronie nie tylko budynków i innych obiektów, ale także – a może przede wszystkim – graczy oraz kibiców.

Dobra siatka do montażu piłkochwytu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kupując siatkę na piłkochwyt, należy zwrócić uwagę na jej wymiary. To w zasadzie podstawowe kryterium, obok jakości i wytrzymałości danego produktu. Niewłaściwie dobrany rozmiar siatki będzie wiązał się z brakiem możliwości odpowiedniego jej napięcia– a jak wynika z powyżej zaprezentowanych informacji zadbanie o optymalną elastyczność i naciągnięcie siatki przymocowanej do słupów bezpośrednio przyczynia się do komfortu i bezpieczeństwa gry.

 

Ma to również wpływ na trwałość takiego ogrodzenia na różnego typu boiskach. Wybierając najlepsze zabezpieczenie, warto upewnić się, by siatka na piłkochwyt była również wodoodporna. Materiał, który chłonie wodę, niestety z czasem straci na swojej jakości.

 

Z ciekawostek, można spotkać jeszcze boiska ogrodzone metalową siatką. Jednak zamiast takich sztywnych konstrukcji, znacznie lepiej wybrać siatki z wysokiej jakości materiału, np. certyfikowanego polipropylenu – które są elastyczne i lepiej chwytają piłkę, nie odbijając jej i nie tworząc tym samym zagrożenia dla graczy.

Mocna siatka na piłkochwyt – gdzie kupić?

O piłkochwytach można by mówić jeszcze długo – jako eksperci w branży siatek sportowych, ochronnych (i wielu innych) posiadamy bardzo dużą wiedzę, którą chętnie dzielimy się z naszymi Klientami. W sklepie Siatki-Kramer.pl oferujemy najwyższej jakości produkty, zapewniając przy tym fachowy montaż piłkochwytów. Pomożemy dobrać i stworzyć bezpieczną konstrukcję, która przez lata będzie służyć jako solidne zabezpieczenie obiektu sportowego.

 

Jeśli chcesz poznać szczegóły, masz pytania lub interesują Cię najtrwalsze siatki na piłkochwyty do ogrodzenia boisk zewnętrznych – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo:

  • numer telefonu: 604 127 881
  • e-mail: arkadiusz@siatki-kramer.pl
Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej