Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Jak założyć siatkę przeciw ptakom na borówki

Jak założyć siatkę przeciw ptakom na borówki

Niezbędna siatka ochronna przeciw ptakom na borówki

Borówka amerykańska ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Poprawia pamięć, obniża ciśnienie krwi i jest bogata w witaminy. Nie dziwi więc fakt, że przez wielu uznawana jest za „superfood”, którym warto wzbogacać dietę, szczególnie w okresie letnim.

 

Coraz więcej hodowców drzew i krzewów decyduje się na uprawianie borówki amerykańskiej. Jednak nie tylko ludzie uwielbiają smak borówek – są one łakomym kąskiem dla ptaków. Siatki na krzewy owocowe to konieczność, by owoce mogły dojrzewać i przynosić zyski, zarówno właścicielom plantacji, jak i później zadowolonym konsumentom. Tylko w ten sposób można zabezpieczyć zbiory przed zniszczeniem i spustoszeniem, jakie sieją skrzydlaci amatorzy lubianych przez wszystkich owoców.

 

Mocna siatka ochronna na drzewa owocowe zabezpieczająca je przed ptakami – wykonana według najwyższej jakości standardów – stanowi więc bezpieczny oraz sprawdzony wybór polecany przez każdego sadownika, do zastosowania zarówno na plantacji, jak i w przydomowym ogrodzie.

Porady z sadu – w jakim miejscu sadzić borówkę amerykańską?

Jak wiele owoców, borówka amerykańska wprost kocha słońce. Im bardziej krzewy wyeksponowane są w słonecznym miejscu, tym dojrzewa ona szybciej oraz ma słodsze owoce. Odpowiedź na pytanie, w jakim miejscu sadzić borówkę amerykańską, jest więc prosta – w takim, które nie jest zacienione.

 

Można także dodać, że ogród czy plantacja powinny być umiejscowione z dala od terenu, gdzie owocom mogłyby zaszkodzić zwierzęta, ale przed nimi można uchronić się także inaczej. Niezwykle pomocna jest wspomniana już siatka przeciw ptakom, która ochrania borówki, pozwalając im jednocześnie naturalnie dojrzewać w pełnym słońcu. Wytrzymałe siatki na plantacje to podstawa, jeśli chcemy cieszyć się zdrowo rosnącymi krzewami.

Jak założyć siatkę przeciw ptakom na borówki?

Sposób montażu siatki przeciw ptakom zależy od tego, czy chcemy zabezpieczyć jeden krzaczek, czy całą plantację krzewów owocowych. Chodzi tutaj nie tylko o ilość materiału, ale także konstrukcję, która będzie niezbędna do zastosowania takiego zabezpieczenia.

 

Gdy ochrona ma obejmować większe pole, konieczne jest bowiem użycie podpór, do których będzie można przymocować siatki ochronne. O pomocne wskazówki co do sposobu wykonania konstrukcji podpierającej zawsze można zapytać specjalistów z firmy produkującej siatki na drzewa owocowe – pracownicy sklepu Siatki-Kramer.pl chętnie udzielają porad oraz pomagają na każdym etapie, od wyboru do montażu siatek na ptaki. W razie pytań wystarczy zadzwonić pod numer kontaktowy: 604 127 881.

Jaka powinna być siatka przeciw ptakom?

Dobra siatka ochronna powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie są podatne na rozerwanie. Siatki na drzewa owocowe powinny być także wodoodporne oraz odporne na warunki atmosferyczne. Ciągła ekspozycja na słońce to narażenie materiału na promieniowanie UV i wysokie temperatury – siatki ochronne dobrej jakości są na to uodpornione.

 

Dzięki temu można używać ich przez cały rok, bez obawy o zniszczenia związane z różnicą temperatur powietrza czy opadami deszczu, śniegu itd. Wysoka wytrzymałość to niezwykle ważna cecha tego rodzaju produktów stosowanych jako zabezpieczenie, które mają być niewrażliwe nie tylko na ptaki i ich ostre dzioby, ale także trudne warunki pogodowe.

 

Najlepsze siatki ochronne są także odporne na rozwój pleśni lub grzybów.

Na co zwrócić uwagę, kupując siatki ochronne?

Kolor siatki na ptaki, wielkość oczka oraz jej wymiary to podstawowe parametry, na które zwraca się uwagę podczas zakupu. Wybrana barwa to rzecz gustu, jednak siatka ochronna w kolorze zielonym mniej rzuca się w oczy, przez co plantacja wygląda znacznie lepiej.

 

Co do oczek i tego, jaki mają rozmiar, to także zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli naszym problemem są szpaki, „rzadsza” siatka powinna sobie poradzić. W przypadku, gdy chroniąc uprawy walczymy z mniejszymi ptakami, powinniśmy zdecydować się na siatkę ochronną o jak największej gęstości oczek.

Wysokiej jakości siatki ochronne a rozwój plantacji

Niektórzy obawiają się, że założenie siatki ochronnej przeciw ptakom może zaszkodzić prawidłowemu rozwojowi krzewów. Na szczęście jest to mylne założenie, ponieważ dobra siatka ochronna od producenta jest na tyle elastyczna, że nie ma niekorzystnego wpływu na wzrost roślin. Nie uszkadza ich ani nie hamuje rozwoju, więc dzięki takiej formie zabezpieczenia można być spokojnym o każdą borówkę.

 

Czy siatki przeciw ptakom na borówki są opłacalne?

Wybór i założenie siatki na plantację do ochrony krzewów oraz drzew owocowych jest podstawowym działaniem przy zakładaniu oraz pielęgnacji upraw. Lepiej bowiem przeciwdziałać, niż zmagać się ze szkodami, jakie potrafią wyrządzić szpaki i inni przedstawiciele skrzydlatej społeczności.

 

Zadbanie o bezpieczeństwo plantacji borówki amerykańskiej już na samym początku pozwoli uniknąć późniejszego mierzenia się ze stratami lub całkowitym brakiem zbiorów. Z wysokiej jakości siatką można być pewnym ochrony nie tylko przed ptactwem, ale także przed silnymi wiatrami lub innymi czynnikami atmosferycznymi, które mogą mieć niekorzystny wpływ na krzewy i owoce. Zdecydowanie warto o nich pomyśleć, gdyż jest to niezwykle opłacalna inwestycja.

 

By mieć pewność słusznego wyboru, najlepiej sięgnąć po polecane zabezpieczenie od znanego producenta siatek na borówki osłaniających krzewy przed ptakami. Dzięki nim ochrona przed szpakami i innymi gatunkami będzie znacznie skuteczniejsza. Szeroka oferta firmy Siatki Kramer powinna zadowolić nawet najbardziej wymagającego użytkownika. By poznać szczegóły, zadzwoń na numer: 604 127 881.

Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej