Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Jaka siatka na balkon dla kota?

Jaka siatka na balkon dla kota?

swb-news

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo naszych domowych pupili warto zatroszczyć się o montaż siatki na balkonie i na oknie, która uchroni ciekawskie i chodzące własnymi drogami koty przed groźnym upadkiem z wysokości. Jakie są najlepsze siatki ochronne na balkon dla kotów? Z czego powinny być wykonane? I jaki jest sposób ich montażu? Wyjaśniamy!

Siatka balkonowa dla kota – dlaczego jest potrzebna?

Koty to zwierzęta, które lubią chodzić własnymi drogami. Lubią również różnego rodzaju aktywności, takie jak skoki z przedmiotu na przedmiot, chodzenie po wąskich barierkach, spacerowanie w trudno dostępnych miejscach czy przesiadywanie na parapetach. Zajęcia te nie zawsze są bezpieczne i stwarzają ryzyko dla domowych pupili. Wbrew powszechnej opinii o tym, że kot zawsze spada na cztery łapy, upadek z dużej wysokości może dla niego skutkować poważnymi urazami, takimi jak złamania kończyn, kręgosłupa, zerwania stawów, a także urazami narządów wewnętrznych. W związku z tym warto zadbać o zabezpieczenie balkonu oraz okna montując siatkę ochronną z wytrzymałego materiału.

Dlaczego jeszcze warto zamontować siatkę na balkon dla kota? Otóż koty lubią spacery, a więc przez otwarte okno mogą po prostu uciec. Miasto nie zawsze jest bezpieczne dla zwierząt. Istnieje duże ryzyko, że nasz domowy pupil mógłby zostać potrącony przez samochód lub po prostu się zgubić. Siatka ochronna na balkonie i oknie to rozwiązanie, które chroni przed tego typu zdarzeniami.

Siatka ochronna na balkon i okno dla kota – jaką wybrać?

Wiedząc, że montaż siatki ochronnej na balkon to najprostszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa domowym kotom, kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji o wyborze produktu. Zatem jaka siatka na balkon dla kota będzie najlepszym wyborem?

Wybierając siatkę chroniącą zwierzęta przed upadkiem z wysokości warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Zacznijmy jednak od wyboru koloru siatki. Najlepiej, aby była w kolorze piaskowym, co sprawia, że jest mało widoczna, a także nie powoduje zmniejszenia dopływu światła w pomieszczeniu czy na balkonie.

Siatka powinna być również bardzo wytrzymała, aby zwierzak nie mógł w żaden sposób zniszczyć takiej siatki. Materiał powinien być także odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, a także mróz, deszcz czy śnieg.

Siatka na kota może mieć różną formę, jednak najczęściej stosowane i polecane są siatki polietylenowe. Siatka polietylenowa to stosunkowo niedroga, za to bardzo wytrzymała siatka, która idealnie sprawdzi się dla kotów domowych. Wybierając siatkę na balkon dla kotów można zdecydować się na produkt o nieco mniejszych lub większych oczkach (40×40 mm lub 50×50 mm). Można również indywidualnie dobrać grubość siatki, w zależności od temperamentu zwierzęcia. Zazwyczaj rekomendowana jest grubość 1 mm lub 1,5 mm.

Siatka na balkon dla kota – gotowe zestawy czy zamówienie na wymiar?

Chcąc zabezpieczyć balkon lub okno można zakupić gotowy zestaw do samodzielnego montażu siatki. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne elementy, które umożliwiają mocowanie na barierce balkonu. Jest to rozwiązanie dość wygodne i proste, a przy tym nie ingerujące w elewację budynku. Wadą tego rozwiązania jest jednak brak możliwości dopasowania rozmiaru siatki do wymiarów balkonu – zazwyczaj posiadają one określone wymiary, niekoniecznie pasujące do rozmiarów okna bądź balkonu w danym mieszkaniu. Jeśli zatem chcemy lepiej dopasować wymiary i zadbać o wzmocnienie siatki, lepiej zamówić siatkę na wymiar.

Chcąc zamówić siatkę na balkon dla kota na indywidualny wymiar warto skorzystać z oferty firm specjalizujących się w realizacji takich zamówień. Zamówienie przygotowywane jest na podstawie parametrów takich jak długość balkony mierzonej od ściany do ściany budynku, a także wysokość balkonu, czyli przestrzeni między barierką a sufitem lub daszkiem. Różnego rodzaju siatki zabezpieczające przygotowywane na wymiar znajdziesz w naszej ofercie.

Siatkę na balkon dla kota można zamontować samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania profesjonalistom. Siatkę należy bowiem dobrze napiąć oraz solidnie przytwierdzić do ścian budynku, podłogi, sufitu lub dachu, aby żadne z miejsc nie stanowiło zagrożenia dla bezpieczeństwa zwierzęcia.

 

Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej