Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki do boiska

Na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki do boiska

Dlaczego warto dokładniej wybierać siatki boiskowe?

Ruszanie się na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowe dla wszystkich osób, a szczególnie dla dzieci. Dlatego – jeżeli chcemy przygotować teren do uprawiania aktywności lub mamy taki obowiązek, zarządzając obiektem sportowym – to warto zastanowić się nad tym, gdzie powinny być zamontowane piłkochwyty na boiska. Jak sama nazwa wskazuje, służą one zatrzymywaniu piłki w obrębie pola gry, więc zazwyczaj są umieszczone za bramkami lub dookoła całego boiska.

 

Niektóre osoby mogłyby powiedzieć, że takie zabezpieczenia nie są wcale potrzebne, bo zawsze można przecież pójść po wybitą daleko piłkę. Nie jest to jednak do końca racja, ponieważ tego rodzaju ogrodzenie boiska nie tylko ułatwia grę, ale także ma właściwości zabezpieczające – chroni przechodniów i znajdujące się w pobliżu obiekty przed szkodami, do jakich może dojść na nieosłoniętych terenach podczas meczu piłki siatkowej lub nożnej. Optymalny wybór siatki na ogrodzenie obiektów sportowych jawi się w tej sytuacji wręcz jako konieczność.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki do boiska

Gdy wiadomo już, że trzeba zadbać o zabezpieczenie obiektów sportowych, to należy określić, jak i gdzie ogrodzenie boiska do piłki nożnej, siatkówki czy innego rodzaju lubianych aktywności powinno być zlokalizowane. Ważne jest oczywiście rozplanowanie ustawienia poszczególnych elementów, ale w pierwszej kolejności liczy się właściwy wybór samego produktu.

 

Trzeba mieć bowiem pewność, że interesujące nas piłkochwyty są wykonane z odpowiednio trwałych materiałów oraz że ilość siatki będzie wystarczająca. Najpierw należy więc określić parametry (tj. dokładne wymiary, grubość sznurka itd.), które już po montażu ogrodzenia boiska zwiększą funkcjonalność całego obiektu sportowego. W razie pytań w tym zakresie fachowej pomocy udzieli producent siatek sportowych i ochronnych – skontaktuj się ze specjalistami firmy Siatki-Kramer.pl: 604 127 881.

Czy ogrodzenie boiska zawsze ma te same wymiary?

Sprawą bardzo indywidualną jest to, w jakiej ilości należy zapewnić dobre siatki sportowe, aby stworzyć funkcjonalne ogrodzenie boiska. Wszystko zależy od lokalizacji obiektów sportowych. Mecze piłki nożnej czy siatkówki mogą być rozgrywane zarówno wśród gęstych zabudowań, np. na osiedlach miejskich, jak i w większej odległości od domostw czy siedzib firm. Mniej lub bardziej profesjonalne boiska bądź też orliki często bywają też umiejscowione w pewnej odległości od drogi.

 

Dana lokalizacja może więc wymagać wzmożonej uwagi na bezpieczeństwo sąsiadujących obiektów i przechodniów – wówczas ogrodzenia boisk powinny być kompletne. W praktyce oznacza to, że siatka ochronna będzie okalała całe boisko, a więc jej ilość należy dopasować do wymiarów pola do gry. Te z kolei mogą być różne w zależności od przeznaczenia obiektu sportowego, wieku jego użytkowników, a nawet tego, czy spełnia ono profesjonalne wymogi, czy raczej zostało przygotowane na „domowy” użytek.

Jakie siatki służą do ogrodzenia boisk? Najważniejsze cechy

Jak widać, siatki do ogrodzenia boisk na pewno nie powinny być wybierane dowolnie. Jest to jeden z kluczowych punktów w wyposażaniu obiektu sportowego, którego spełnienie znacząco wpływa na bezpieczeństwo uczestników meczu, a także komfort gry samych zawodników.

 

Trzeba wziąć pod uwagę wymiary planowanego ogrodzenia, a także parametry samej siatki. Przykładowo w przypadku piłki nożnej, jak i siatkówki często wybierana wielkość oczek to 10 x 10 cm. Za uniwersalne uznaje się także siatki na ogrodzenie boiska o wielkości oczka 8 x 8 cm.

 

Poza tym materiał, z którego są produkowane, powinien być nie tylko wytrzymały, ale też charakteryzować się odpowiednim stopniem elastyczności. Dopiero wówczas można zyskać spokój o bezpieczeństwo na boiskach, gdy produkty do ich ogrodzenia i piłkochwyty będą wykonane ze sprawdzonego tworzywa sztucznego, np. mocnego polipropylenu.

Najlepszy materiał na siatki sportowe – trwałe ogrodzenie i piłkochwyty

Jednym z najlepszych materiałów, z jakich mogą być wyprodukowane siatki do boiska, jest polipropylen. Należy jednak zwrócić uwagę, aby występował on w dużej gęstości. Jest to jeden z kluczowych czynników, ponieważ dzięki temu siatka ochronna będzie odporna na promieniowanie UV, a także warunki pogodowe, które nie zawsze są korzystne.

 

Poza tym produkty służące do ogrodzenia boisk, które są wykonane z wysokogatunkowych i rekomendowanych przez specjalistów materiałów, będą także odporne na różne uszkodzenia mechaniczne.

Dobra siatka do boiska musi odpowiednio amortyzować

Dodatkową zaletą, jaką ma siatka wykonana z polipropylenu, jest to, że posiada ona lepsze właściwości amortyzacyjne, ponieważ jest odpowiednio elastyczna. Ta cecha ma niezwykle duże znaczenie, gdyż podczas meczu uderzenia piłką o siatkę zdarzają się wielokrotnie.

 

Dla komfortu rozgrywki, a także bezpieczeństwa wszystkich użytkowników obiektów sportowych stosowane są więc najlepsze produkty – stabilne piłkochwyty, trwałe ogrodzenia boisk, które skutecznie wydzielają przestrzeń do gry, chroniąc osoby i zabezpieczając otoczenie.

Największy wybór siatek na boisko od producenta

Firma Siatki-Kramer.pl posiada już 20-letnie doświadczenie w branży, dzięki czemu możemy zaoferować najwyższej jakości produkty do stawiania ogrodzeń na boisku i innego rodzaju siatki ochronne. Zawsze, gdy potrzebny jest piłkochwyt – nasi specjaliści wychodzą z najlepszą i najkorzystniejszą propozycją.

 

Wiemy wszystko o siatkach i pomożemy Ci zaplanować funkcjonalne ogrodzenie boiska – zadzwoń bądź napisz i skorzystaj z fachowej obsługi przedstawicieli sklepu Siatki-Kramer.pl:

  • nr tel.: 604 127 881
  • e-mail: arkadiusz@siatki-kramer.pl
Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej