Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka do ogrodzenia boiska – montaż i koszty

Siatka do ogrodzenia boiska – montaż i koszty

swb-news

Ogrodzenie boisk sportowych jest niezbędne, aby było ono bezpieczne dla przechodniów i nie stwarzało ryzyka uszkodzenia przedmiotów znajdujących się poza jego obszarem np. stojących na parkingu samochodów. To niezawodny sposób na uniknięcie wypadania piłki, dysku czy krążka poza obszar boiska. Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania ogrodzenia na boiskach sportowych? Na jaką siatkę ochronną warto postawić? I jak powinno wyglądać mocowanie siatki?

Ogrodzenie boiska sportowego – na co zwrócić uwagę?

Ogrodzenie boiska, niezależnie od tego, czy jest to boisko sportowe wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej czy boisko szkolne, jest niezbędnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu jego obszaru. To także sposób na stworzenie komfortowych warunków dla graczy oraz dla kibiców. Planując jego budowę nie jest konieczne ubieganie się o pozwolenie budowlane, jednak w przypadku, gdy wysokość planowanego ogrodzenia boiska ma być wyższa niż 2,2m bądź ogrodzenie znajduje się od strony ulicy, konieczne jest zgłoszenie budowy do właściwego organu.

Wysokość ogrodzenia boiska sportowego jest ustalana indywidualnie, w zależności od rodzaju prowadzonych na nim rozgrywek. W przypadku boiska wielofunkcyjnego (np. typu Orlik) wysokość może wynosić nawet 8 m. Ważne, aby odpowiednio dobrać wymiary ogrodzenia, które pozwolą zatrzymać piłkę w obrębie boiska, dzięki czemu nie będzie ona stanowiła zagrożenia dla przechodniów, kibiców czy nie spowoduje uszkodzeń np. samochodów parkujących w pobliżu.

Siatka ochronna w obiektach sportowych

Bardzo istotnym czynnikiem, do którego należy przywiązać dużą wagę, jest dobór odpowiedniej siatki ochronnej. Siatka powinna wyróżniać się wysoką wytrzymałością i trwałością, a także elastycznością, dzięki czemu będzie w stanie zamortyzować uderzenie piłki, nie ulegając przy tym uszkodzeniu czy rozerwaniu. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem są siatki wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, w tym siatki polipropylenowe i siatki polietylenowe.

Montaż ogrodzenia boiska i piłkochwytów

Dobór siatki ochronnej to pierwszy krok, zaś następnym jest montaż siatki w odpowiedni sposób. Jest to bardzo istotny element, którego prawidłowe wykonanie jest w stanie zapewnić bezproblemową eksploatację i bezpieczeństwo na długie lata.

W celu zamontowania siatki konieczne jest zadbanie o dopasowanie rozmiaru siatki do wielkości boiska oraz odpowiedniej ilości słupów, które stanowią konstrukcję do jej naciągnięcia. Niezbędne są także akcesoria umożliwiające mocowanie siatki, takie jak linki stalowe, karabińczyki, zaciski i śruby rzymskie.

Montażu siatki dokonuje się na słupach, które instalowane są dookoła boiska za pomocą punktowych stóp fundamentowych. Siatka montowana jest z kolei na linkach stalowych rozpiętych pomiędzy słupami, które umieszcza się zarówno w ich dolnej, jak i górnej części. Bardzo istotne jest odpowiednie naciągnięcie siatki – nie może być ona ani zbyt luźna, ani zbyt mocno naciągnięta.

Koszt montażu piłkochwytów i ogrodzenia boisk sportowych

Ogrodzenie boiska sportowego może być wykonane z siatki o różnych wymiarach, grubości sznurka, wielkości oczek oraz w różnej kolorystyce. W naszej ofercie znajdują się różnorodne siatki na piłkochwyty i siatki do ogrodzenia boisk, które dopasowujemy indywidualnie do potrzeb i oczekiwań inwestorów. W zależności od wybranego rozwiązania koszt zakupu siatki oraz jej montażu może się różnić. Skontaktuj się z nami, aby poznać naszą ofertę – służymy pomocą w doborze najkorzystniejszych rozwiązań!

Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej