Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka do ogrodzenia boiska – montaż, przepisy i cena

Siatka do ogrodzenia boiska – montaż, przepisy i cena

Pasja sportowa a odpowiednie przygotowanie boiska

Chociaż wielu z nas regularnie uprawia sport, przynajmniej w amatorskim zakresie, to istnieją też osoby, które od niego wręcz stronią. Powszechnie wiadomo, że różnimy się między sobą i jest to jak najbardziej w porządku, natomiast obiektywnie rzecz biorąc nie ulega wątpliwości, że aktywność fizyczna ma bardzo pozytywny wpływ na nasze życie.

 

Podobnie jak posiadanie pasji, której oddawanie się nie tylko wypełnia grafik ciekawymi zajęciami, lecz także ogólnie wzbogaca i uszczęśliwia. A co się stanie, gdy połączymy ze sobą pasję i sport? Uzyskamy jedno z największych i najefektowniejszych widowisk, niezależnie od tego, czy odbywa się we własnym prywatnym zakresie, czy organizowane jest w dużej skali profesjonalnych zawodów. W obu przypadkach należy zadbać o właściwe przygotowanie terenu i wszystkich jego elementów wymaganych w danej dyscyplinie sportowej.

 

Tym samym, z racji tego, że boisko do piłki nożnej, siatkówki itd. umożliwia rozgrywanie meczów i przeprowadzanie treningów – powinno oczywiście zapewniać odpowiednie ku temu warunki. Wyposażenie w bramki sportowe, wyznaczone linie itp. to jedno, ale niemniej ważnym elementem są ogrodzenia boisk. By je postawić, stosuje się dobrej jakości siatki zabezpieczające.

Niezbędne siatki ogrodzeniowe o wieloletniej trwałości

Rozgrywki i zawody to nie tylko cała gama emocji, ale także wysiłek i dużo pracy, którą wkładają sportowcy. Na rezultat, czyli osiągane w meczach wyniki wpływa zarówno ich forma i przygotowanie, jak i warunki zapewniane przez organizatora czy zarządcę danego obiektu. Warto powtórzyć, że każde miejsce aktywności fizycznej, która odbywa się na świeżym powietrzu, wymaga właściwego ogrodzenia boiska. Chodzi tutaj nie tylko o dobór jego długości, ale także o zadbanie o inne kluczowe parametry, które umożliwią funkcjonowanie w dobrym stanie przez długie lata – takie jak wielkość oczek, grubość sznurka i inne.

Dlaczego ogrodzenie boiska pełni tak ważną funkcję?

Nie ulega wątpliwości, że ogrodzenie boiska pełni ważną funkcję podczas korzystania z takiego obiektu. Ma ono niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa zawodników, jak i kibiców, jak również dla samego komfortu gry. Mocna siatka zatrzymuje piłkę w polu boiska sportowego, dzięki czemu wszystkie przedmioty wokół są chronione w razie zbyt mocnego strzału, który mógłby spowodować stłuczenia szyb, uszkodzenia samochodów i budynków oraz inne szkody.

 

Poza tym jest to też kwestia wspomnianego bezpieczeństwa osób korzystających z boisk sportowych – graczy, obsługi, widzów. Wytrzymałość takiego produktu jest więc sprawą pierwszorzędną, choć istnieje wiele dodatkowych kryteriów wyboru siatki na piłkochwyty, od jakości materiału po estetykę wykończenia i ogólny wygląd. Ogrodzenia na boiskach powinny w końcu spójnie korespondować z aranżacją danego obiektu.

Siatka do ogrodzenia boiska – jaka powinna być?

Aby stosowana jako zabezpieczenie siatka spełniała swoją funkcję, powinna być wykonana z wysokogatunkowych materiałów. Ważne są też takie parametry jak np. wielkość oczek. Powinny być one dopasowane do danego sportu, ponieważ chociażby koszykówka i tenis znacząco różnią się wielkością używanej w nich piłki, którą mają zatrzymywać w polu gry zabezpieczające siatki.

 

Dlatego dostępne są różne wymiary, np. 4,5 x 4,5 cm lub nawet 10 x 10 cm. Z kolei jeśli dobieramy ogrodzenie boiska ogólnodostępnego, na którym rozgrywają się mecze z różnych dyscyplin, należy wybrać optymalną wielkość oczek w siatce, tak, aby poziom zabezpieczenia był jak najwyższy.

 

Nie bez znaczenia jest również grubość sznurka, ponieważ to między innymi od tego parametru zależy trwałość siatek ogrodzeniowych. Funkcjonalne piłkochwyty, którymi odgradza się teren całego boiska lub części za bramkami powinny być także stabilne, dlatego ich montaż powinien być przeprowadzony w bardzo dokładny sposób. W razie pytań lub chęci zlecenia tego zadania doświadczonym fachowcom swoją pomoc w tym zakresie oferuje producent piłkochwytów, firma Siatki-Kramer.pl (tel.: 604 127 881).

O montażu siatki na ogrodzenia boisk

Montaż siatki do zabezpieczenia boiska sportowego powinien być wykonany precyzyjnie, ale na szczęście nie jest niemożliwym, by uporać się z tym samodzielnie. Postawienie ogrodzenia wiąże się z koniecznością dokupienia słupków, na które naciągana jest siatka ochronna. Na ten etap trzeba zwrócić szczególną uwagę, ponieważ kluczowe jest właśnie odpowiednie naciągnięcie. Jeśli chcemy być pewni, że piłkochwyty spełnią swoją funkcję jak należy, powinniśmy skupić się na tym, by siatka nie była ani zbyt luźna, ani zbyt naprężona.

Ogrodzenie boiska z siatki – aktualne przepisy

Trzeba pamiętać, że montaż piłkochwytów w znacznej części regulowany jest przez przepisy prawne. I tak, zgłoszenie odpowiedniemu organowi, że planuje się zakładać piłkochwyty na boiska, jest konieczne wtedy, gdy mają one być wyższe niż 220 centymetrów. Jest to również niezbędne, gdy chodzi o tę ich część, która jest usytuowana od strony ulicy. W praktyce oznacza to, że niemal każde ogrodzenie boisk sportowych powinno zostać zgłoszone.

Dobór siatki na piłkochwyty a cena ogrodzenia boiska

Stojąc przed wyborem piłkochwytów, zastanawiać się też możemy nad tym, jaka jest cena za ogrodzenie z siatki. Przede wszystkim wiele zależy tu od wielkości boiska, tzn. tego, ile materiału trzeba będzie zużyć na postawienie całej konstrukcji. Tym samym ogrodzenie boisk będzie więcej wynosiło w przypadku rozleglejszych terenów, gdyż zwiększy się wtedy cena za same potrzebne materiały. Do tego należy także doliczyć koszt montażu piłkochwytów – po dokładną wycenę wystarczy zgłosić się do zaufanej firmy Siatki-Kramer.pl zajmującej się sprzedażą i montażem siatek na boiska sportowe.

Solidna siatka na piłkochwyt z oferty sklepu Siatki-Kramer.pl

Dlaczego warto zdecydować się na piłkochwyty o jak najwyższej jakości? Ponieważ dobrze wybrany produkt umożliwi postawienie trwałego ogrodzenia boiska, które przetrwa wiele lat mechanicznych obciążeń i zmiennych warunków pogodowych w nienaruszonym stanie.

 

Ze względu na fakt, że sportowe siatki powinny charakteryzować się wysokim stopniem wytrzymałości, najlepiej wybrać je ze sprawdzonego miejsca. Idealnym dostawcą będzie producent siatek nadających się do grodzenia obiektów sportowych oraz znajdujących przeznaczenie również w innych dziedzinach.

 

Firma Siatki-Kramer.pl zapewnia wysokiej jakości piłkochwyty, a dzięki doradztwu fachowców można optymalnie wybrać produkt do swoich potrzeb. Zapraszamy do kontaktu:

  • nr tel.: 604 127 881
  • e-mail: arkadiusz@siatki-kramer.pl
Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej