Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka do tenisa ziemnego – do zastosowania na ...

Siatka do tenisa ziemnego – do zastosowania na profesjonalnych kortach. Parametry siatki tenisowej

Ulubione miejsce wielu Polaków – kort tenisowy

Nie da się nie zauważyć, że Polacy pokochali tenis ziemny. Znajdują wiele powodów, by mieć motywację do regularnych treningów. Jednym z nich jest niewątpliwie chęć spalenia dużej liczby kalorii podczas jednej gry w tenisa – angażuje on bowiem całe ciało do ruchu. Żeby jednak móc oddać się przyjemności spędzania wolnego czasu w ten sposób, należy znaleźć miejsce, które zapewni odpowiednie warunki profesjonalistom, jak i amatorom.

 

Wybór kortu tenisowego najczęściej jest podyktowany lokalizacją, ale czy wiemy, jak dużą rolę podczas gry odgrywa siatka do tenisa ziemnego oraz jaka powinna być? Można wręcz powiedzieć, że bez niej nie byłoby tego sportu. Sprawdźmy, jakie parametry siatki tenisowej powinny interesować nas przy jej wyborze.

Czy siatka do tenisa ziemnego jest niezbędna?

Nie ulega wątpliwości, że siatka do gry w tenisa jest niezbędna nie tylko do profesjonalnej, ale generalnie rzecz biorąc do każdej, właściwie przeprowadzonej rozgrywki. Brak tego charakterystycznego elementu, który znajduje się na środku boiska, może nawet sprawić, że mecz się nie odbędzie. Spełnienie wszystkich wymogów stawianych względem kortu tenisowego jest niezbędne, jeśli mowa o zawodowych turniejach, ale nawet na rekreacyjnym poziomie jest to często warunek konieczny, by gra mogła się rozpocząć.

 

Wiedząc już, że siatka tenisowa stanowi bardzo ważny element wyposażenia kortu, można zastanowić się nad kwestią jej właściwego doboru. Wybór wysokiej jakości produktu, dopasowanego zarówno pod wymiary kortu, jak i spełniającego wymogi bezpieczeństwa, jest bowiem kluczowy.

Siatki do tenisa – jakie powinny być? Najważniejsze cechy

Siatki do tenisa ziemnego – ze względu na możliwość częstego uderzania o nie posłaną z dużą prędkością piłeczką – powinny charakteryzować się najwyższym stopniem wytrzymałości. Ta cecha bezpośrednio przekłada się na ich trwałość, która również jest kluczowa dla zarządców profesjonalnych obiektów sportowych. Co więcej, nie mogą być przy tym zbyt sztywne, ponieważ mają zatrzymywać ewentualnie posłane za nisko piłki, a nie je odbijać. Najlepiej sprawdzają się tutaj siatki wykonane z polipropylenu, który cechuje się bardzo wysoką odpornością i zarazem optymalnym stopniem elastyczności.

 

Można wręcz przytoczyć pewną analogię – a mianowicie korty tenisowe to miejsca, w których można zaprezentować swoją zwinność oraz siłę, więc oddzielająca obie połowy siatka powinna być na tyle mocna, by przetrwać wiele sezonów intensywnych rozgrywek między zawodnikami. Siatki polipropylenowe są w stanie podołać temu zadaniu nawet w trudnych całorocznych warunkach pogodowych.

 

Stosowane na profesjonalnych boiskach do gry w tenisa, które znajdują się pod gołym niebem, najlepsze siatki sportowe są bowiem dostosowane do zmieniającej się pogody. Promienie słoneczne, deszcz czy mróz nie mają na nie żadnego wpływu, więc nawet po latach zachowują one swoją sprężystość i kolor, sprawiając, że kort tenisowy wygląda równie profesjonalnie jak na samym początku.

Siatka do tenisa – parametry

Organizując boisko do gry, nie da się ominąć pewnych stałych wytycznych, takich jak na przykład wymiary siatki do tenisa. Są to ściśle określone wartości, którymi należy się kierować, dobierając produkt do zamontowania w danym obiekcie. Siatki tenisowe mają długość 12,8 m, natomiast ich szerokość wynosi 1,07 m. Tego typu standaryzacja ułatwia graczom zadanie, gdyż nawet po wejściu na zupełnie nowy kort tenisowy nie zauważają różnicy w rozmieszczeniu elementów wyposażenia.

 

Jeśli chodzi o kolejne ważne parametry – wielkość oczka siatki do tenisa ziemnego wynosi 45 na 45 mm., natomiast grubość sznurka ma od 2 mm do 5 mm. Wato także wspomnieć o wymiarach kortu tenisowego, którego długość to 23,77 m, a szerokość 8,23 m w grze pojedynczej (oraz 10,97 m w meczach deblowych).

 

Zastanawiając się z kolei nad kolorem, należy odpowiedzieć, że zazwyczaj występują one w ciemnych barwach. Najczęściej można spotkać czarne siatki do tenisa, ponieważ odpowiednio kontrastują z odcieniem na korcie.

Ile kosztuje siatka do tenisa ziemnego?

Jak w każdej dziedzinie, tak i przy wyborze siatek tenisowych można natknąć się na zróżnicowany cennik. Zależny będzie on od kilku czynników, np. tego, jakiej jakości oferowany jest produkt. Decydując się na dopasowaną siatkę z wysokogatunkowych materiałów spełniających wymogi bezpieczeństwa, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej kilkuset złotych.

 

Zawsze warto zadzwonić i poprosić o szacunkową wycenę – jako polski producent siatek możemy przedstawić najatrakcyjniejszą ofertę oraz pomóc w doborze siatki na kort tenisowy wewnętrzny i zewnętrzny. Jeśli chcesz poznać szczegóły, zadzwoń na nr tel.: 604 127 881.

Montaż siatki do tenisa – co warto wiedzieć

Czy można zamontować ją samodzielnie? Otóż siatka do tenisa ziemnego nie jest co prawda zbyt skomplikowana, jeśli chodzi o montaż, ale lepiej powierzyć to zadanie profesjonaliście. Doświadczeni fachowcy zrobią to szybciej i zdecydowanie dokładniej niż osoby, które po raz pierwszy miałyby wykonać takie zadanie.

 

Ważne jest odpowiednie napięcie materiału, prawidłowe zamocowanie słupków – tutaj nie ma miejsca na błąd, gdy w grę wchodzi profesjonalne przygotowanie terenu do gry. Bezpieczny kort tenisowy to kwestia wszystkich jego elementów, również rozgraniczającej obie połowy siatki sportowej.

Przygotowanie kortu do tenisa – siatki od producenta

Wyposażając korty tenisowe, trzeba przede wszystkim zadbać o wysokiej jakości siatkę sportową, która przetrwa intensywne użytkowanie w różnych warunkach zewnętrznych przez kolejne lata. Ważny jest zarówno jej wymiar, jak i wspomniane wcześniej cechy, takie jak chociażby wytrzymałość pozwalająca na zatrzymywanie piłek tenisowych. Podczas dopasowania należy zatem wziąć pod uwagę wymiary kortu, wysokość siatki i inne kluczowe parametry, przesądzające o jej trwałości.

 

By mieć pewność, że produkt spełni wymagania, warto, by siatka tenisowa wykonana była z wysokogatunkowych materiałów. O to zadba w pierwszej kolejności producent siatek sportowych, u którego można również liczyć na fachowe doradztwo. Firma Siatki-Kramer.pl służy swoim doświadczeniem i pomocą, oferując profesjonalne siatki do tenisa – w razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

  • nr tel.: 604 127 881
  • e-mail: arkadiusz@siatki-kramer.pl
Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej