Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka maskująca na ogrodzenie – jak ...

Siatka maskująca na ogrodzenie – jak zamontować siatkę cieniującą na płocie?

swb-news

Siatka maskująca to doskonały sposób na odrodzenie się od sąsiadów, zapewnienie sobie prywatności na własnej działce, ochronę przed słońcem, wiatrem czy kurzem, a także przed zwierzętami. Ze względu na szerokie możliwości zastosowania siatek cieniujących są one bardzo często wybierane przez właścicieli różnych posesji. W jaki jednak sposób zamontować siatkę cieniującą na ogrodzeniu? Podpowiadamy!

Czym są siatki cieniujące?

Siatki osłonowe są bardzo często stosowane przez właścicieli działek, domów jednorodzinnych, a także w różnego rodzaju obiektach sportowych. Ich zadaniem jest zapewnienie prywatności, osłony przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, ograniczenie hałasu, bodźców wzrokowych, a także ochrona przed słońcem, wiatrem, kurzem czy pyłem z pobliskich ulic. Siatkę maskującą warto zainstalować z różnych przyczyn, jednak niezależnie od niej należy dopasować ją do naszych potrzeb.

Siatki cieniujące występują w różnych kolorach i rozmiarach. Różnorodność siatek cieniujących pozwala na indywidualny dobór rozwiązania do potrzeb i poczucia estetyki. Co więcej wybrać można także różny stopień zacienienia siatki, na które wpływ ma gęstość oraz rodzaj splotu. Z kolei od stopnia zacienienia zależna będzie przepustowość światła i wiatru. Wyróżnia się następujące siatki maskujące:

  • siatki SDM 055 zatrzymujące 20% wiatru i 25% promieni słonecznych,
  • siatki SDM 090, które zatrzymują 35% wiatru i słońca,
  • siatki SDM 106 – chroniące przed słońcem i wiatrem w 45%,
  • siatki SDM 150 – zapewniające ochronę przed słońcem na poziomie 70% i wiatrem na poziomie 65%.

Siatki cieniujące – do czego są potrzebne?

Siatka maskująca może mieć różne zastosowanie. Pozwala ona przede wszystkim na odgrodzenie posesji od sąsiadów, ograniczając widoczność i zapewniając ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Stosując gęstą siatkę cieniującą można również zadbać o estetykę otoczenia, zasłaniając nieciekawą nieruchomość za ogrodzeniem lub niezbyt atrakcyjne widoki za płotem. Jest to również sposób na ochronę roślin, ponieważ siatki cieniujące zabezpieczają je przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz silnym wiatrem. Siatki osłaniające znajdują również zastosowanie przy ruchliwych ulicach, chroniąc przed pyłem i kurzem, a także bodźcami wzrokowymi i słuchowymi.

Montaż siatki maskującej na ogrodzeniu

Siatka cieniująca znajduje mnóstwo zastosowań, a przy tym jest rozwiązaniem tanim, skutecznym, estetycznym. Zaletą jest również łatwość jej montażu. W tym celu potrzebna jest jedynie siatka osłaniająca odmierzona na konkretny wymiar oraz opaski kablowe lub zaciskowe.

Montaż siatki cieniującej polega na przytwierdzeniu siatki za pomocą opasek zaciskowych do płotu. Na siatce znajdują się specjalne oczka montażowe, przez które należy przewlec opaski i przymocować je do barierek. Jest to bardzo prosty i zarazem szybki sposób montażu, który umożliwia dopasowanie siatki do dowolnej powierzchni. Nie jest konieczne posiadanie specjalistycznych narzędzi ani zatrudnianie ekipy fachowców – z instalacją siatki cieniującej na płocie poradzi sobie niemal każdy.

Jak wybrać siatkę osłonową na ogrodzenie?

Wybierając siatkę maskującą warto przede wszystkim skorzystać z rozwiązania, jakim jest jej dopasowanie na indywidualny wymiar. To gwarancja, że siatka idealnie pokryje powierzchnię, którą chcemy zakryć. Warto również dobrać indywidualnie gęstość siatki oraz skorzystać z oferty sprawdzonych producentów siatek cieniujących, którzy do produkcji wykorzystują wysokiej jakości materiały. Dzięki temu zyskujemy pewność, że siatka osłonowa będzie wytrzymała, trwała, odporna na działanie czynników zewnętrznych i nie utraci pod ich wpływem swoich właściwości, a także będzie pełnić swoją funkcję przez wiele sezonów.

 

Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej