Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka na regały magazynowe – ochrona każdej ...

Siatka na regały magazynowe – ochrona każdej przestrzeni

Jak skutecznie zabezpieczyć regały w magazynie?

Właściciele magazynów fabrycznych lub sklepowych często mają problem z właściwym zabezpieczeniem produktów przed zniszczeniem. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją rozwiązania, które można by wdrożyć, aby usprawnić proces przechowywania i zminimalizować ryzyko uszkodzeń bądź strat.

 

Jednym z lepszych rozwiązań będą na pewno sprawdzone siatki zabezpieczające od producenta. To właśnie dzięki nim można zapobiec wysuwaniu się i wypadaniu produktów z półek. Zastosowanie takiego zabezpieczenia może pomóc uchronić przed koniecznością pokrycia kosztów związanych ze zniszczeniem produktów w razie takich przypadków. Jednocześnie wysokiej jakości siatki na regały magazynowe to produkty trwałe i zarazem łatwe w montażu.

Kiedy najczęściej wykorzystujemy siatki na regały?

Jeżeli chodzi o zastosowanie takich produktów, to w rzeczywistości siatka na regał magazynowy wykorzystywana jest w wielu różnych branżach. Tego typu zabezpieczenie doskonale sprawdza się w zasadzie w każdej gałęzi przemysłu. Nie ma znaczenia, co będziemy kłaść na regały – siatki magazynowe doskonale zabezpieczają produkty spożywcze, jak również motoryzacyjne czy farmaceutyczne.

Najważniejsze cechy, jakie powinna mieć siatka na regały magazynowe

Podczas wyboru odpowiedniego produktu trzeba sprawdzić, czy cechuje on się określonymi parametrami, które przesądzają o jego funkcjonalności. Przede wszystkim siatka magazynowa powinna być wysoce odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych. Z tego względu tworzywem często wykorzystanym do produkcji siatek na regały jest polipropylen, który charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością mechaniczną. Dzięki temu w skuteczny sposób wykonana z niego siatka może zabezpieczać najróżniejsze towary.

 

Materiał ten jest bardzo mocny i jednocześnie optymalnie sprężysty, co umożliwia zabezpieczenie regału oraz przestrzeni dookoła niego. Mocne siatki z polipropylenu zapewniają więc również niezbędną ochronę zdrowia i życia pracowników znajdujących się na hali.

Dobra siatka zabezpieczająca powinna być elastyczna

Zwróćmy uwagę, że profesjonalnie wykonana siatka ochronna powinna charakteryzować odpowiednimi właściwościami, o czym była mowa w powyższym akapicie. Musi być więc elastyczna, ale także bardzo trwała, jak również odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie bez powodu siatki zabezpieczające wykonywane są z cenionego w tej branży materiału, jakim jest polipropylen. Cechuje się on odpowiednio wysokim stopniem elastyczności, a przy tym jest ponadprzeciętnie wytrzymały.

 

Poza tym siatki polipropylenowe do zabezpieczenia regałów magazynowych nie ulegają zniekształceniom, a ich struktura pozostaje nieuszkodzona. Siatka taka nawet podczas dużego naciągania i naprężenia zachowuje swoje właściwości.

Wymiary siatki na regały magazynowe

Wybierając siatkę na zabezpieczenie regałów magazynowych, trzeba pamiętać o odpowiednim doborze jej parametrów. Mowa tutaj przede wszystkich o grubości sznurka oraz wielkości oczek, które powinny być dostosowane do rozmiarów produktów, które trzeba ochronić przed zniszczeniem czy wypadnięciem z półek.

 

W ofercie producenta siatek ochronnych stosowanych w przestrzeni magazynowej – firmy z wieloletnim doświadczeniem Siatki-Kramer.pl – dostępne są najpopularniejsze wymiary, tzn.:

 • wielkość oczka 2 x 2 cm
 • wielkość oczka 4 x 4 cm
 • wielkość oczka 4,5 x 4,5 cm
 • wielkość oczka 8 x 8 cm
 • wielkość oczka 10 x 10 cm
 • grubość sznurka 2mm
 • grubość sznurka 3mm
 • grubość sznurka 4mm
 • grubość sznurka 5mm

 

Nie bez znaczenia są także walory estetyczne, gdy kupujemy siatki na regały magazynowe. W sprzedaży są bowiem produkty nie tylko różnej wielkości, ale dostępne są również w różnych barwach, co daje możliwość zadbania o wizualną stronę magazynu. W zależności od potrzeb można więc wybrać popularny kolor siatki – nasi specjaliści chętnie przedstawią opcje i pomogą w doborze najlepszej siatki na regały. W razie pytań zadzwoń na nr tel.: 604 127 881.

Najlepsze siatki na regały z oferty producenta Siatki-Kramer.pl

Nabywając siatki na regały oferowane przez polskiego producenta, można liczyć na jak najwyższą jakość i trwałość. Produkty dostępne w sklepie Siatki-Kramer.pl cechują się wysoką odpornością na działanie czynników chemicznych oraz atmosferycznych. Nie ma również znaczenia, jaka panuje temperatura w pomieszczeniu – dobrej jakości siatki na regały w magazynie nadają się do całorocznego użytku, zabezpieczając produkty i chroniąc pracowników.

 

Zapraszamy do kontaktu i poznania oferty sklepu Siatki-Kramer.pl – dbamy o najwyższą jakość oraz standard obsługi. Zadzwoń albo napisz do nas:

 • nr tel.: 604 127 881
 • e-mail: arkadiusz@siatki-kramer.pl
Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej