Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka ochronna na elewację – do osłony ...

Siatka ochronna na elewację – do osłony budynku. Zastosowanie i parametry

Jak zabezpieczyć budynek i skąd ten obowiązek? Siatka na elewację

Jeżeli przygotowujemy się do inwestycji remontowej, to z pewnością będzie nam potrzebna siatka ochronna. Zadbanie o tego typu zabezpieczenie jest wymagane w każdym przypadku – zarówno, gdy mowa o dużych, publicznych renowacjach, jak i przy mniejszego kalibru działaniach, podejmowanych w prywatnym zakresie. Siatki zabezpieczające do osłony elewacji budynków niezbędne są szczególnie wtedy, gdy prace budowalne bądź remontowe mają odbywać się na ulicy lub w pobliżu często odwiedzanych przez inne osoby miejsc.

 

Ich zastosowanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa przechodniów, ale także pracowników, którzy potrzebują ochrony np. przed spadającym gruzem lub innymi odpadkami, o które nietrudno w czasie remontu lub odnawiania elewacji. Dobór odpowiednich siatek oraz innego typu wymaganych zabezpieczeń należy do obowiązków każdego inwestora.

Uniwersalne zastosowanie – siatka zabezpieczająca do prac publicznych i prywatnych

Siatki zabezpieczające o standardowej wielkości oczka 4,5 x 4,5 cm są stosowane zarówno, gdy chodzi o dużą inwestycję budowlaną, jak i przy realizacji zwykłych prac ogrodowych lub malowania elewacji budynku na wyższych kondygnacjach. Oczywiście w różnych przypadkach sięgniemy po różne wymiary, natomiast pewne cechy produktu dotyczące np. jego wytrzymałości powinny być utrzymane na niezmiennie wysokim poziomie. Z tego względu idealnie sprawdza się zabezpieczająca siatka z polipropylenu, którego trwałość gwarantuje wiele lat bezpiecznego użytkowania.

 

Gdy przychodzi czas do jej wyboru, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę określone parametry, jak wspomniana wielkość oczka czy grubość sznurka, jak również materiał, od którego w dużej mierze zależy trwałość i funkcjonalność siatek.

Jaka siatka ochronna na elewację do osłony budynku – zastosowanie i parametry

Wykonane z porządnych materiałów – takich jak polipropylen – siatki ochronne od producenta mają bardzo szerokie zastosowanie, zwiększając zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort pracowników na placu budowy. Nie jest tajemnicą, że siatka przeciwpyłowa to już stałe wyposażenie w branży budowlanej – musi jednak spełniać pewne warunki, aby zapewniała maksymalną użyteczność.

 

Jeżeli chodzi o kryteria brane pod uwagę podczas wyboru takiego produktu, to przede wszystkim powinna interesować nas jego jakość, a także rozmiar, czyli po prostu ilość siatki cechującej się określonymi parametrami – wytrzymałością, trwałością oraz optymalnym stopniem elastyczności. Należy zatem dokładnie wymierzyć obszar prac, który ma być zabezpieczony, oraz wybrać produkt, który spełnia powyższe cechy.

Wybierz siatkę z polipropylenu – trwała ochrona elewacji

Jedną z ważniejszych kwestii, jeśli siatka zabezpieczająca ma być naprawdę trwała, jest wspomniany powyżej materiał wykorzystywany na etapie produkcji. Osoby nieposiadające doświadczenia lub wiedzy nie zawsze zwracają na to uwagę, ale specjaliści doskonale wiedzą, co będzie gwarantować najskuteczniejsze zabezpieczenie elewacji. Siatka polipropylenowa cechuje się maksymalną trwałością, ponieważ jest niezwykle odporna nawet na bardzo mocny nacisk.

 

Co więcej, tego typu siatka na elewację doskonale sprawdza się w kontakcie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem ultrafioletowym. Wykonanie z polipropylenu gwarantuje wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych, co posiada kluczowe znaczenie przy zewnętrznym zastosowaniu. Dzięki temu pełniąca funkcję zabezpieczenia siatka z powodzeniem może być stosowana przez okrągły rok.

Optymalna siatka do zabezpieczenia elewacji budynków – wymiary i cechy

W przypadku wymaganych na budowie zabezpieczeń nie można pozwolić sobie na ustępstwa np. w zakresie jakości. Wszelkie zaniedbania na tym polu mogą się bowiem skończyć tragicznie. Dlatego tak ważny jest wybór jak najlepszego produktu, który spełni normy bezpieczeństwa i ułatwi wykonywanie trudnych zadań na wysokościach. Siatki ochronne oferowane przez polskiego producenta, firmę Siatki-Kramer.pl, najlepiej wpisują się w podane założenia.

 

Zastanawiając się nad konkretnymi parametrami, jakie powinna mieć zamawiana siatka elewacyjna, warto poradzić się fachowców, którzy precyzyjnie dobiorą wielkość oczka, grubość sznurka i niezbędne wymiary. W zależności od miejsca zastosowania oraz planowanych zadań przy zabezpieczaniu budynków należy dobrać odpowiednio gęstą i mocną siatkę, np. o grubości sznurka 4mm. Właściwie dopasowany produkt ochroni przed odłamywaniem się dużych elementów elewacji albo tych bardzo drobnych. W ostatnim przypadku oczka siatki powinny być oczywiście mniejsze.

Trwała elewacyjna siatka na wymiar dostępna jest u polskiego producenta, firmy Siatki-Kramer.pl w różnych wariantach, przykładowo:

  • wielkość oczka 2 x 2 cm
  • wielkość oczka 4,5 x 4,5 cm
  • grubość sznurka 2mm
  • grubość sznurka 4mm

 

Skontaktuj się i poznaj całą ofertę siatek do zabezpieczenia elewacji – nr tel.: 604 127 881.

Najlepszy wybór – siatka ochronna na elewację z oferty producenta

Ochrona pracowników, a także rzeczy i obiektów, które znajdują się w pobliżu remontowanych budynków, stanowi nadrzędną wartość na każdym placu budowy. Nic dziwnego, że wybór zabezpieczeń powinien być przemyślany. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować go z przedstawicielami profesjonalnego sklepu.

 

Jeśli interesuje Cię trwała i solidnie wykonana siatka ochronna na elewację, skontaktuj się z zaufanymi specjalistami z firmy Siatki-Kramer.pl. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży tworzymy produkty zabezpieczające, dobierając zarówno materiał, jak i metody wykonania, które spełniają najwyższe wymagania i normy europejskie.

 

Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w doborze najlepszych produktów do zabezpieczenia elewacji. Siatki, które oferujemy, mają zróżnicowaną wielkość oczka (od 2 x 2 cm, przez 4,5 x 4,5 cm, do 10 x 10 cm), a także różną grubość sznurka (2mm, 4mm itd.) do wyboru. Zadzwoń albo napisz i poznaj całą ofertę polskiego producenta:

  • nr tel.: 604 127 881
  • e-mail: arkadiusz@siatki-kramer.pl
Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej