Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatka polietylenowa – zastosowanie

swb-news

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich wyjątkowych właściwości użytkowych. Są one wykonane z wysokiej jakości wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Są one równocześnie elastyczne i lekkie, dzięki czemu można je z łatwością zamontować oraz zdemontować. Sprawdź, do czego można wykorzystać siatkę polietylenową.

Siatka polietylenowa – jakie ma właściwości?

Siatki ochronne mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Jednym z rodzajów siatek jest siatka polietylenowa, którą produkuje się z polietylenu (PE), czyli polimeru etenu, najczęściej o wysokiej gęstości i (HDPE). Siatka polietylenowa wyróżnia się charakterystycznymi właściwościami użytkowymi. Jest to tworzywo o wysokiej wytrzymałości oraz odporności mechanicznej i chemicznej. Nie jest podatne na odkształcenia nawet w przypadku długotrwałej i intensywnej eksploatacji, a także sztywne i mocne. Bardzo trudno jest je rozerwać lub w inny sposób uszkodzić. Co więcej siatki polietylenowe są wodoodporne, co oznacza, że nie chłoną wody, a przez to nie zwiększają swojego ciężaru pod wpływem wilgoci i nie ulegają pleśnieniu. Są również odporne na działanie promieniowania słonecznego oraz nie wchodzą w reakcje chemiczne z solami czy kwasami. Ich właściwości sprawiają, że mogą być bez problemu stosowane na zewnątrz, a także w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym czy spożywczym. Zaletą siatek polietylenowych jest także ich lekkość.

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Polietylen jest tworzywem, który daje wiele możliwości produkcyjnych, dlatego siatki polietylenowe są dostępne w różnorodnych wariantach kolorystycznych oraz o różnych wielkościach oczek i rozmiarach. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które można wykorzystać w wielu branżach i dziedzinach życia. Oto najczęściej spotykane zastosowanie, jakie ma siatka z polietylenu.

Siatki zabezpieczające z polietylenu w sporcie

Siatki polietylenowe są najczęściej wykorzystywane w dziedzinie sportu i rekreacji. Wykonywane są z nich przede wszystkim piłkochwyty, czyli konstrukcje zabezpieczające przed przedostaniem się piłek, dysków czy krążków poza obszar boisk sportowych. Siatki polietylenowe mogą również być wykorzystywane jako ogrodzenie boisk sportowych.

Z siatek polietylenowych tworzony jest także różnego rodzaju sprzęt sportowy, w tym siatki do siatkówki, do tenisa czy siatki do bramek. Można je również zastosować do ochrony okien w halach sportowych czy odgrodzenie stref boiska. Ze względu na właściwości, jakie posiada siatka polietylenowa, może być ona montowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnego rodzaju obiektów.

Polietylenowa siatka w ogrodnictwie

Kolejnym miejscem, w którym siatka polietylenowa znajduje szerokie zastosowanie, jest ogród. Wykonane z polietylenu siatki służyć mogą do ochrony drzew i krzewów przed ptakami lub innymi szkodnikami. Siatki polietylenowe można z łatwością rozłożyć na drzewach, a ze względu na ich lekkość nie spowodują one uszkodzenia roślin ani owoców. Z kolei w momencie zbiorów można z łatwością ją zdemontować. Polietylenowe siatki można również rozłożyć pod drzewami w celu łatwego zbierania spadów czy jesiennych liści, co bardzo ułatwia pracę w ogrodzie. To także doskonały sposób na ochronę sadzonek przed zwierzętami.

Siatki zabezpieczające transport

Siatki polietylenowe są często wykorzystywane w transporcie w celu zabezpieczenia ładunku. To bardzo wygodny i prosty sposób na zabezpieczenie przyczep i kontenerów przewożących materiały sypkie np. kruszec, płody rolne czy odpady. Zastosowanie siatki sprawia, że podczas ich przewożenia nie wypadną z transportu.

Siatki polietylenowe – na balkony, okna i ogrodzenia

Polietylenowa siatka może być także doskonałym zabezpieczeniem np. na balkon czy okno. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób posiadających zwierzęta, w tym w szczególności ciekawskie i lubiące wspinaczkę koty.

Z polietylenu produkowane są także siatki cieniujące, które wykorzystać można do osłonięcia się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy wiatrem, a także zainstalować na ogrodzeniach w celu zapewnienia większej prywatności na działce, w domu czy w mieszkaniu.

Polietylenowa siatka a prace budowlane

Ze względu na ochronę pracowników, przechodniów oraz elewacji przed odpadającymi elementami w pracach budowlanych konieczne jest zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu bardzo pomocna jest właśnie siatka polietylenowa, którą mocuje się na rusztowaniu. Dodatkowo jej zastosowanie ułatwia zachowanie porządku na placu budowy.

Gdzie kupić siatki polietylenowe?

Szukasz siatki polietylenowej wysokiej jakości? Skorzystaj z naszej oferty! Możesz samodzielnie i dowolnie dobrać kolor, rozmiar oraz wielkość oczka siatki do swoich potrzeb – zapraszamy do kontaktu!

Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej