Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka przeciw ptakom do sadu – skuteczny ...

Siatka przeciw ptakom do sadu – skuteczny sposób jego zabezpieczenia

Dlaczego zabezpieczenie sadu jest tak ważne?

Zdaje sobie z tego sprawę każdy sadownik i właściciel plantacji – bez odpowiedniego zabezpieczenia coroczne straty w uprawach mogłyby być znacznie większe niż te wynikłe np. z niespodziewanych warunków atmosferycznych. Na pogodę w końcu nie mamy wpływu, lecz na bezpośrednie otoczenie drzewek i krzewów owocowych już tak.

 

To fakt, że szpaki i inne ptaki potrafią objeść niemal całe zbiory. Oznacza to podwójne szkody – nie tylko w ilości owoców, lecz także finansowe. Na szczęście istnieją sprawdzone i bezpieczne sposoby do ochrony drzew w sadzie. Najprostszym będzie założenie siatki ochronnej na drzewka owocowe i krzewy. Jest to nie tylko bardzo skuteczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie.

Siatka przeciw ptakom – trwałe zabezpieczenie w sadach i ogrodach

Zniszczone uprawy nie muszą być już zmorą wszystkich sadowników – dobrej jakości siatka przeciw ptakom sprawdzi się jako trwałe, wieloletnie zabezpieczenie uprawy każdego rodzaju. Optymalny dobór parametrów oraz ilości materiału pozwoli zachować sprzyjające warunki do wzrostu i rozwoju roślin.

 

Szpaki czy kosy nie będą już atakowały drzewek i krzewów z kuszącymi, soczystymi owocami, gdyż nie będą mogły przedostać się przez osłaniający je mocny materiał – odporny na ich dzioby w równym stopniu, co na promieniowanie UV i inne warunki atmosferyczne. Dzięki temu zbiory czereśni, borówek, truskawek, jabłek i innych darów natury będą bezpieczniejsze, a ryzyko strat zminimalizowane.

Jaką siatkę do sadu i ogrodu wybrać?

Materiał, z jakiego jest wykonana siatka zabezpieczająca, ma bardzo duże znaczenie dla jej trwałości oraz funkcjonalności. W przypadku ochrony przed ptakami powinna być maksymalnie wytrzymała ze względu na kontakt z ostrymi dziobami i szponami skrzydlatych, nieproszonych gości. Dlatego właśnie jako zabezpieczenie sadu, ogrodu czy plantacji polecane są szczególnie siatki polietylenowe.

 

To tworzywo jest wysoce odporne na dziobanie, rozciąganie i inne działania mechaniczne, ale również na warunki atmosferyczne. Ulokowane na świeżym powietrzu plantacje i sady są bowiem narażone również na częste opady deszczu, silny wiatr, promienie UV, a także wysokie temperatury czy z drugiej strony – mróz i śnieg. Te wszystkie zjawiska mogłyby doprowadzić do przedwczesnego zużycia materiału, jeżeli nie będzie on odpowiednio dobrany i wyprodukowany z zachowaniem najwyższej jakości.

Jakie parametry powinna mieć siatka przeciw ptakom?

Jak widać, materiał wykonania ma niebagatelne znaczenie, jednak poza tym trzeba też zwrócić baczną uwagę na właściwy dobór parametrów siatki przeciw ptakom. Istotna jest przede wszystkim grubość sznurka, jak i wielkość oczek. Ich rozmiar powinien być dostosowany do wielkości ptaków.

 

Jeśli sad odwiedzają mniejsze gatunki, zbiory powinny być osłonięte gęstszym materiałem, przez który nie przedostaną się drobne ptaki. Natomiast w przypadku częstych odwiedzin dużych osobników wielkość oczka może być odpowiednio większa.

Lepsze siatki ochronne na pojedyncze drzewka czy cały sad?

Wybierając produkt, trzeba zdecydować więc o jego parametrach, ale także tym, jaka ilość materiału będzie potrzebna – to znaczy, jaki obszar ma być osłonięty i zabezpieczony przed ptakami. Warto wiedzieć, że możliwe jest rozciągnięcie siatki na pojedyncze rośliny lub całe rzędy drzewek. Niezależnie od wybranego wariantu, materiału nie może być zbyt mało – bo siatka ochronna nie będzie po prostu spełniała swojej funkcji.

 

To, czy chcemy zabezpieczyć sad w całości, czy fragmentarycznie, zależy często od jego wielkości, jednak w razie pytań w tym zakresie – zawsze można skonsultować się z doświadczonymi specjalistami ze sklepu Siatki-Kramer.pl. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze lub masz pytania o montaż siatki przeciw ptakom, zadzwoń do nas: 604 127 881.

Dodatkowy atut – siatka ochronna na dużą powierzchnię

Jednym z największych atutów, jakim charakteryzują się siatki na drzewa owocowe z naszej oferty, jest szeroka możliwość ich zastosowania. Doskonale sprawdzają się bowiem zarówno na małych, jak i dużych plantacjach, skutecznie chroniąc uprawy przed szkodliwym działaniem ptaków. Wystarczy zamówić potrzebny wymiar, przygotować akcesoria montażowe (podpory, kotwy oczkowe, zapas śrub rzymskich itp.) i po założeniu cieszyć się solidnym zabezpieczeniem każdego rodzaju powierzchni – w przydomowych ogrodach, jak przemysłowym sadzie.

 

Poza tym trwałe siatki ochronne mogą być z powodzeniem stosowane do osłonięcia oczek wodnych, stawów i basenów. Dzięki nim do wody nie będą wpadać liście i inne zabrudzenia.

Polecane siatki przeciw ptakom ze sklepu Siatki-Kramer.pl

Nadlatujące ptactwo nie zawsze cieszy, co mogą potwierdzić zarówno posiadacze balkonów, jak i rolnicy, oraz ogrodnicy. Dlatego w każdym sadzie niezbędna jest mocna siatka zabezpieczająca, która poradzi sobie z odwiedzinami szpaków i innych gatunków skrzydlatych gości, polujących na nasze owoce.

 

Szukając sprawdzonego zabezpieczenia przed szkodnikami, warto sięgnąć po rozwiązanie bezpieczne – siatki przeciw ptakom to najlepszy wybór, gdy szukamy skutecznej i ekologicznej ochrony sadów. Jako producent siatek z wieloletnim doświadczeniem oferujemy pomoc przy montażu i przede wszystkim w dopasowaniu na wymiar trwałych zabezpieczeń na krzewy i drzewa owocowe.

 

Zadzwoń lub napisz i zamów nasze wytrzymałe siatki na ptaki:

  • nr tel.: 604 127 881
  • adres e-mail: arkadiusz@siatki-kramer.pl
Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej