Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Jakie wymiary ma bramka do piłki nożnej

Jakie wymiary ma bramka do piłki nożnej

Piłka nożna – ulubiony sport i jego aspekty (wymiary bramki, siatki)

Prawdopodobnie żaden sport nie wzbudza tylu emocji, co piłka nożna. Polacy kochają oglądać ten sport zespołowy i kibicować najlepszym drużynom, jak i spędzać aktywnie czas na pobliskich orlikach. Wspólne oglądanie rozgrywek ze znajomymi łączy i potęguje chęć dopingowania. Natomiast samodzielne treningi korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie, a ciągły kontakt z tego rodzaju aktywnością wraz z rówieśnikami uczy gry zespołowej według zasad fair play.

 

Choć każdy wie, na czym polegają jej reguły, to czy równie wiele osób zna specyfikę tej gry i kryteria, jakie powinno spełniać boisko i bramki piłkarskie?

Warto wiedzieć, jakie wymiary ma bramka do piłki nożnej

Już w marcu 2008 roku Komitet Wykonawczy FIFA jednoznacznie określił wymiary, jakie powinny mieć bramki do piłki nożnej. Według tych ustaleń standardowe wymiary bramek powinny wynosić 732 cm na 244 cm. Siatki na bramki do piłki nożnej też mają znaczenie. Muszą wyróżniać się jakością i odpornością na rozerwanie oraz warunki atmosferyczne.

 

Ogromne znaczenie mają więc nie tylko same wymiary bramki do piłki nożnej, ale także wykonanie oraz jakość całej konstrukcji. Zarówno siatka sportowa, jak i słupki powinny więc spełniać ściśle określone kryteria.

Czy wymiary bramki do piłki nożnej zawsze są takie same?

Oczywiście siatka na bramkę do piłki nożnej powinna być dopasowana do rodzaju boiska i bramki, jednak te nie zawsze mają ten sam rozmiar. Trzeba pamiętać, że wymiary bramek nieco różnią się w zależności od lokalizacji. Hale i orliki rządzą się swoimi prawami. Bramki na orlikach najczęściej mają 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. Inaczej wygląda sprawa w wewnętrznych obiektach sportowych – bramka do piłki nożnej halowej ma 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

 

Ustalając więc wymiary bramki do piłki, należy wziąć pod uwagę miejsce, gdzie będą rozgrywane mecze, a tym samym jej profesjonalny lub typowo amatorski charakter. W tym drugim punkcie mamy nieco szersze pole do popisu, ponieważ wymiary bramki umiejscowionej tuż przy domu mogą być praktycznie dowolne. Grunt, by konstrukcja zachowała kształt prostokąta, a zawieszona na niej siatka była odporna na rozerwania – to wystarczy, by dzieci, jak i dorośli mogli rozegrać emocjonujące mecze na świeżym powietrzu, potwierdzając, że piłka nożna to zdecydowanie jeden z naszych ulubionych sportów.

Jaka powinna być dobra siatka na bramkę?

Jak się okazuje, siatka na bramkę odgrywa bardzo ważną rolę w wyposażeniu boiska. Znając wymiary bramki łatwo ją dopasować, ale skąd zyskać pewność, że wybrało się faktycznie dobry produkt? Tutaj z pomocą przychodzą specjaliści sklepu Siatki-Kramer.pl działający w branży już od wielu lat, którzy podpowiadają, że warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

 

Przede wszystkim siatka na bramkę do piłki nożnej ma być odporna na promieniowanie słoneczne, jak i na różne temperatury, szczególnie gdy zamontowana jest na zewnątrz. Ważne, aby nie absorbowała wody i była elastyczna, ponieważ przy mocnych uderzeniach piłki zapewni jej to wysoką trwałość. Te cechy siatki sportowej, przeznaczonej do bramek do piłki nożnej, sprawią, że będzie można oddawać się przyjemności gry przez wiele lat.

Ile kosztuje siatka na bramki do piłki nożnej?

Cena siatki na bramkę do piłki nożnej nie jest jednoznaczna, ponieważ warunkuje ją wiele czynników. Im większa siatka i lepszy materiał, z którego jest wykonana, tym więcej trzeba będzie zapłacić za komplet. Jeśli spróbować podać szacowany koszt, to obejmowałby on szeroki zakres od kilkudziesięciu złotych do kilkuset złotych.

 

Najlepiej w tej kwestii skontaktować się bezpośrednio z producentem siatek sportowych – dzięki temu zabezpieczenie bramki piłkarskiej będzie na pewno najwyższej jakości oraz w okazyjnej cenie. Warto zadzwonić do znanych specjalistów ze sklepu Siatki-Kramer.pl i spytać o parametry oraz ceny siatki na bramki do piłki nożnej. Telefon: 604 127 881.

Montaż siatki na bramki sportowe – o czym należy pamiętać?

Montując nową siatkę na bramki do piłki nożnej, należy pamiętać o jej prawidłowym napięciu – wówczas będzie mogła w stu procentach spełniać swoją funkcję i zachować właściwości podczas każdej rozgrywki. Siatki najczęściej montuje się po wewnętrznej stronie bramek, używając odpowiednich zaczepów. Przed pierwszym użyciem należy zweryfikować, czy siatka na bramkę piłkarską założona jest poprawnie i nie będzie zagrażała bezpieczeństwu zawodników, jak i kibiców na trybunach. Warto pamiętać, że nieodpowiedni montaż to także przyczyna szybszej eksploatacji materiału siatki.

W jakim celu montuje się siatkę?

Bramka piłkarska niewyposażona w siatkę nie jest wcale takim rzadkim widokiem, choć trzeba przyznać, że spotkamy się z nim jedynie na podwórkowych boiskach. Fakt jest bowiem taki, że podczas amatorskich rozgrywek siatka na bramkę nie jest konieczna. Stanowi ona jednak bardzo ważny element ochronny, a także chwyta i zatrzymuje piłkę w bramce, dlatego nie należy rezygnować z niej nawet podczas nieoficjalnych rozgrywek.

Gdzie kupić siatki na bramki do piłki nożnej?

Niezależnie czy chcemy stworzyć dobre warunki do gry w piłkę nożną w przydomowym ogródku, czy naszym obowiązkiem jest zadbanie o wyposażenie na profesjonalnych boiskach – w każdym z tych przypadków wybór wysokiej jakości siatki o wymiarach dopasowanych do bramki pozwoli cieszyć się wieloletnią grą i jej najlepszą oprawą.

 

Kluczowy jest tu wybór produktów, począwszy od siatek po słupki i niezbędne elementy montażowe. Sprawdzone materiały i najwyższą jakość oferuje polski producent Siatki-Kramer.pl – skontaktuj się, aby poznać szczegóły i zasięgnąć porady specjalistów, którzy odpowiedzą na każde pytanie.

 

Zadzwoń pod nr telefonu: 604 127 881.

Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej