Siatki Kramer-fast-contact 604 127 881
Siatka balkonowa – dlaczego warto ją ...

Siatka balkonowa – dlaczego warto ją zainstalować?

swb-news

Siatka zabezpieczająca na balkon stosowana jest przede wszystkim przez właścicieli kotów, którzy decydują się na montaż siatki ochronnej w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojemu pupilowi. Jednakże siatka zainstalowana na balkonie chroni również przed wlatywaniem ptaków na balkon oraz zakładaniem przez nich gniazd i zabrudzaniem balkonu. Dowiedz się, dlaczego warto zabezpieczyć balkon za pomocą siatki ochronnej!

Siatka balkonowa – dlaczego warto zainstalować siatkę balkonową?

Montaż siatki balkonowej zazwyczaj dotyczy właścicieli kotów, którzy chcą zapewnić swoim zwierzakom bezpieczeństwo (przeczytaj: Jaka siatka na balkon dla kota?). Siatka zabezpieczająca zapewnia ochronę kotom przed wypadnięciem, ponieważ koty znane są ze swoich przyzwyczajeń – chodzenia po balustradach czy skakania za przelatującymi ptakami. Siatka zainstalowana wokół balkonu skutecznie chroni przed takimi sytuacjami.

Z siatką zabezpieczającą na balkonie wiążą się jednak również inne korzyści. Przede wszystkim skorzystać mogą na niej właściciele psów, szczególnie niewielkich ras, które w przypadku balkonów z pionowymi elementami balustrady mogłyby wypaść. Siatka może również pomóc uniknąć różnych groźnych wypadków z udziałem dzieci, które z ciekawości mogłyby włożyć głowę pomiędzy barierki lub wyrzucić z niego zabawki bądź inne przedmioty, co mogłoby stanowić zagrożenie dla przechodniów.

Balkony to także miejsca, w które lubią przylatywać ptaki, takie jak np. gołębie. Powodują przy tym zabrudzenia, a niekiedy również zakładają gniazda. Zainstalowanie siatki ochronnej na balkonie chroni przed tego rodzaju problemami.

Montaż siatki balkonowej – czy warto go wykonać samemu?

Siatki zabezpieczające można kupić w wersji gotowej i samemu podjąć się jej montażu, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Po pierwsze gotowe siatki mają z reguły narzucony rozmiar, co uniemożliwia jej indywidualne dobranie do powierzchni balkonu. Warto zatem wybrać specjalistyczną siatkę ochronną dopasowaną na wymiar. Tego rodzaju rozwiązanie pozwoli na zabezpieczenie całego balkonu.

Co więcej siatka na balkon powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, niskie oraz wysokie temperatury, zmienne warunki atmosferyczne czy wilgoć. W związku z tym dobór siatki ochronnej warto powierzyć w ręce specjalistów.

Montażem siatki można zająć się samodzielnie, jednak nie w każdym przypadku jest to dobre rozwiązanie. Prace związane z instalacją siatki na balkonie wymagają bowiem narzędzi, zręczności, odpowiedniej wiedzy. Siatka zabezpieczająca na balkon musi być odpowiednio przymocowana, aby nie odpadła w trakcie użytkowana i zapewniała skuteczną ochronę. Dodatkowo montaż siatki wiąże się często z pracą na wysokości, zatem bez umiejętności oraz bez zabezpieczenia lepiej samemu nie podejmować się takiego zadania. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców.

Siatka ochronna na balkon – gdzie kupić?

Siatki ochronne na balkon powinny być wykonane z trwałych, wytrzymałych, odpornych na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne materiałów. Najlepszym rozwiązaniem będzie siatka polietylenowa, którą charakteryzuje wysoka odporność, wytrzymałość i trwałość, a jednocześnie elastyczność, dzięki czemu można z łatwością dopasować ją do kształtu balkonu.

Gdzie jednak najlepiej kupić siatki balkonowe? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup od sprawdzonego producenta siatek ochronnych. Wybierając ofertę naszej firmy zyskujesz gwarancję najwyższej jakości, a jednocześnie dopasowania produktu do Twoich wymagań. Indywidualnie dobieramy wymiar siatki oraz wielkość oczek, dzięki czemu zyskujesz najlepsze zabezpieczenie swojego balkonu!

Najnowsze wpisy
blog siatki kramer

Siatka do siatkówki – wymiary

Siatka do siatkówki jest niezbędnym elementem wyposażenia boiska przeznaczonego do tego sportu. Boisko do siatkówki podzielone jest właśnie za ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Siatka polietylenowa – zastosowanie

Siatki polietylenowe są wszechstronnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, co wynika z ich ...
Czytaj więcej
blog siatki kramer

Jak zabezpieczyć folię na tunelu?

Tunele foliowe to rozwiązanie, które stosowane jest do uprawy roślin, w tym sezonowych warzyw i owoców, ...
Czytaj więcej